5 Nga fletët më të mira të percale

Ne përfshijmë produkte që mendojmë se janë të dobishëm për lexuesit tanë. Nëse blini përmes lidhjeve në këtë faqe, ne mund të fitojmë një komision të vogël. Këtu është procesi ynë. Konsideratat e tjera kryesore përfshijnë numërimin e fijeve dhe udhëzimet e kujdesit të lehtë.

Ky artikull diskuton llojet e ndryshme të shtratit të Percale dhe se si ato ndryshojnë nga fletët e tjera. Ai gjithashtu ofron sugjerime për fletët më të mira të Percale. Fletët zakonisht përfshijnë karakteristikat e mëposhtme:

Shumica e varieteteve të Percale kanë një numër të fillesë të paktën 200, që do të thotë se endja është relativisht e ngushtë.

A është e qëndrueshme? Bambu në rritje mund të jetë më pak i dëmshëm për mjedisin sesa në rritje të pambukut. Sidoqoftë, prodhuesit përdorin agjentë kimikë për të përpunuar bambu në një pëlhurë, e cila mund të shkaktojë më shumë dëme mjedisore. Sa më e gjatë të jetë gjatësia e fibrave, ose "elementi kryesor", aq më i butë është ndjenja e rrobave. Pima Cotton është një pëlhurë e gjatë, ndërsa pambuku egjiptian është shumëllojshmëria më e gjatë e të gjitha pëlhurave të pambukut. Ato gjithashtu ndryshojnë në materiale, pasi prodhuesit mund t’i ndërtojnë ato nga sa vijon:

Percale vs Sateen

Përveç Percale, gërshetat e tjera përfshijnë:

Percale dhe Sateen janë dy llojet më të zakonshme të çarçafëve.

Ndërsa Percale është i hollë dhe i lehtë, Sateen është më i rëndë. Për këtë arsye, fletët e Percale janë të përshtatshme për muaj të ngrohtë ose ata që nxehen shumë gjatë gjumit. Në të kundërt, fletët e Sateen janë më të përshtatshme për muaj më të ftohtë ose për individët që ndjehen më të ftohtë ndërsa flenë. rezistent ndaj rrudhave. Dhe megjithëse Percale nuk është aq e butë sa Sateen, ajo zbutet me kalimin e kohës.

Lista e Produkteve

Më poshtë është një përzgjedhje e fletëve të Percale që një person mund të marrë parasysh.

Ju lutemi vini re se shkrimtari i këtij artikulli nuk i ka provuar këto produkte . Të gjitha informacionet e paraqitura janë thjesht të bazuara në hulumtime. Madhësitë

variojnë nga binjakët në King King, dhe ajo vjen në një gamë prej 12 ngjyrash që përfshijnë neutrale dhe ngjyra të ndritshme.

Udhëzimet e kujdesit thonë që të lani fletët në një cikël të freskët ose të ngrohtë për rezultate më të mira, pastaj ose rreshtoni të thatë ose të rrëzoheni në nxehtësi të ulët.

Karakteristikat e tjera përfshijnë:

Dyqani tani

Fletë pambuku egjiptian me kapelë të gjatë

Kjo fletë e vendosur nga presje është 100% pambuku egjiptian Percale.

Një person mund Zgjidhni nga fletët e madhësisë së mbretit ose mbretëreshës në të bardha, fildishi ose gri.

fletët janë të larta të makinerive, ndërsa tiparet e tjera përfshijnë:

Dyqani tani

PIMA PUND COMBEL PERCALE SET

Kjo fletë e vendosur nga L.L.Bean përfshin 100% Pambuku pima. Madhësitë

variojnë nga binjakët në King King, dhe nëntë zgjedhjet e ngjyrave përfshijnë neutrale dhe pastele të buta.

Udhëzimet e larjes këshillojnë të larë makineritë dhe të thahen.

Karakteristikat e tjera përfshijnë:

Dyqani tani

Percale Venecia Set

Seti i fletës së parashutës përbëhet nga 100% pambuku egjiptian 100%. Madhësitë

variojnë nga binjaku në King King, me një zgjedhje të tetë opsioneve të ngjyrave neutrale. Udhëzimet e kujdesit këshillojnë të larë makineri në të ftohtë dhe të rrëzohen të thata në të ulët.

Në vend të një fletë të sipërme dhe të pajisur, ky grup përfshin një fletë të pajisur, mbulesë duvet dhe grup jastëku. Sidoqoftë, klientët mund të zgjedhin të shtojnë një fletë të lartë në porosinë e tyre nëse dëshirojnë. > Bërë në Portugali

 • I përshtatshëm për gjumë të nxehtë, sipas kompanisë
 • Oeko-tex Standard 100 Certifikimi
 • Kjo Boll & amp; Seti i fletëve të degëve është pambuku organik dhe përmban një përfundim mat. Madhësitë

  variojnë nga binjakët deri tek mbreti i ndarë, dhe tetë zgjedhjet e ngjyrave përfshijnë neutrale të buta.

  Udhëzimet e kujdesit Këshilloni larjen në një cikël të ftohtë, të butë dhe më pas rrëzoni të thata në të ulët.

  Karakteristikat e tjera përfshijnë:

 • gots-çertifikuar
 • Transporti Falas
 • Kthime falas
 • Gjyqi 30-Night pa rrezik
 • Dyqan tani

  gjumi dhe shëndeti i përgjithshëm

  Gjumi është jetik për shëndetin fizik dhe mendor, raporton Instituti Kombëtar i Shëndetit (NIH). Me gjumë të mjaftueshëm me cilësi të mirë, njerëzit në përgjithësi mund të përqendrohen më mirë dhe të kenë reflekse më të shpejta sesa ata që nuk marrin gjumë adekuat. Gjumi i pamjaftueshëm mund të ulë produktivitetin dhe të ndikojë negativisht në gjendjen shpirtërore. Mund të rrisë gjithashtu rrezikun e:

  Për gjumë më të mirë, Qendrat për Kontrollin dhe Parandalimin e Sëmundjeve (CDC) rekomandojnë:

  priren të jenë më të butë dhe më të qëndrueshëm. Disa individë gjithashtu mund të preferojnë çarçafë që përmbajnë pëlhura natyrale.

  Marrja e mjaftueshme hondrostrong përbërësit e gjumit me cilësi të mirë është jetike për shëndetin. Ka gjëra të ndryshme që një person mund të bëjë për të përmirësuar dremitjen e tyre. Sidoqoftë, nëse njerëzit kanë tendencë të ndjehen të nxehtë ndërsa flenë, fletët e Percale mund t’i ndihmojnë ata të ndjehen më të rehatshëm, pasi ato janë zakonisht më ftohëse sesa fletët që përbëhen nga materiale të tjera. -Përpjekjet e shqyrtuara, institucionet e kërkimit akademik dhe revistat dhe shoqatat mjekësore. Ne shmangim përdorimin e referencave terciare. Ne i lidhim burimet parësore – përfshirë studimet, referencat shkencore dhe statistikat – brenda secilit artikull dhe gjithashtu i rendisim ato në seksionin e burimeve në fund të artikujve tanë. Ju mund të mësoni më shumë rreth asaj se si ne sigurojmë që përmbajtja jonë është e saktë dhe aktuale duke lexuar politikën tonë editoriale .